BREAD

One sack of whole wheat flour = $3.50 –> 4 loaves of whole wheat bread
One loaf of whole wheat bread = $4.50

homemade bread->flour, water, yeast, olive oil, honey
store bought bread->flour, water, yeast, vegetable oil, white sugar, and a bunch of other crap

pretty easy choice.

 
20120124-103017.jpg

Advertisements